Özlem Acaroğlu fotoğraf sergisi 2 Nisan – 9 Nisan tarihleri arasında hafta sonu dahil fotoğraf severleri bekleyecek. Saat 10:00 – 22:00 arasında gidebileceğiniz sergi adresi:
Bağdat cad. Haldun Taner sok. no:11   Caddebostan,Kadıköy/İstanbul

Sergi dokümanından birkaç açıklama:

‘Su’ çoçukluk yıllarından itibaren sanatçıyı etkilemiş ve duygusal bir dünya oluşturmasını sağlamıştır.Deniz ile etkileşimi sanatçının yaratım sürecini yönetmiştir. İş’lerinde niceliği değil, niteliği benimseyen sanatçı,bu sergi ile 2013 yılından İtibaren doğal yoğunluk filtreleri ile beslediği dünyasını 02 -09 nisan 2016 tarihleri arasında izleyici ile buluşturmaktadır.

Bu projede ortaya çıkış şekli ile ‘su’ kendi evrenindeki gelgitlerle birleşip dış dünya ile kurmaya çalıştığı bir iletişim şekline dönüşmüştür. Hayatın özünün nabzını tutmak isteyen sanatçı,farklı algılar oluşturmak için zamanı yavaşlatmayı seçmiş,kendi ideal dünyasını yaratmaya çalışırken,bireyin hayatın içindeki yalnızlığına da dikkat çekmek İstemiştir. İnsan, kendisine verilen süre dolduğunda yeryüzünden ayrılır,geriye sadece izleri kalır.Fotoğraflarında yarı zamanlı tuttuğu figürler, birer hayalete dönüşerek seyircisine; hayatın ve zamanın geçiciliğini anlatır.Değeri, günümüzün hızlı yaşam koşuşturmacası içerisinde bilinmeyen ‘zaman’ ve hayatın aslını oluşturan ‘detay’ lar,bu sergi ile ön plana çıkarılmak istenmiştir.

Bu fotoğraf sergisi kaçmaz; şimdiden iyi sergiler…

 

 

Önceki İçerikLIGHTROOM YENİ KAMERA DESTEĞİ
Sonraki İçerikLEICA SL SİSTEM
Yayın Yönetmeni - Erkan Terzi
Türkiye’nin ilk özgün dijital fotoğrafçılık kitabı 2004 yılında Erkan Terzi tarafından yazılmıştır. W.Rice University'de fotoğrafçılık eğitimi almış; Atlas dergisinin havasını solumuş; Amerikalı fotoğrafçı Don Edy'den pratik fotoğrafçılık eğitimleri almış; Daniel Allan tarafından Harvard University'de verilen dijital fotoğrafçılık eğitimlerine katılmıştır. Aynı zamanda Getty Images fotoğrafçısıdır. Şu an LG Electronics şirketinde Marka Pazarlama Müdürü olarak profesyonel yaşamına devam etmektedir.

Yorum Yaz

Please enter your comment!
Please enter your name here

Captcha *