Adaletli bir karşılaştırma olmadığını düşünüyorsanız haklısınız, bu videoda bu karşılaştırma özellikle iPhone 7 kamerasının video çekim özelliğini vurgulamak için yapılmış diyebiliriz. Biraz marka reklamı kokuyor, ancak bence bu video sonucunda çıkaracağımız bizi ilgilendiren birkaç sonuç var.

Bunlardan biri özellikle Apple, Samsung, LG, Sony, HTC, Huwai, Google gibi markaların amiral gemi olarak nitelendirdikleri son model akıllı telefonların fotoğraf ve video çekim özellikleri gerçekten gayet iyi. Bunu Red Weapon gibi bir kamera ile karşılaştırmanız demek sonucu belli bir maç müsabakasına benzetilebilir. Tabi ki Red Weapon kazanacak. Ancak son tüketiciden kimse bir sinema filmi çekmesini zaten beklemiyor yani akıllı telefonunuz ile 4K çok iyi çekimler yapabilirsiniz ancak bunu bir sinema filmi tadında kullanmak isteyeceğinizi zannetmiyorum.

Sen de aramıza katıl, fotoğraf dünyasından uzak kalma!

Bir diğer konu bu tür video karşılaştırma videolarında sonucu bizlerin ekrana bakarak anlaması çok olası değil. 4k çözünürlüğü olan bir video’yu 4K çözünürlüğü olmayan bir ekranla izlemek ne kadar doğru olacak. Tabi ki sonuç hüsran.

Videonun sonucunda iPhone 7 plus’ın video çekiminde iyi bir iş çıkardığını söyleyebiliriz. Ama 50.000 dolarlık 8K çeken bir kamerayı geçmesi söz konusu bile olamaz!