Eski batının ünlü gansterlerinden biri olan Billy The Kid’in şu zamana kadar bilinen sadece 1 fotoğrafı bulunuyordu. Özellikle 1877-1878 yıllarında Lincoln Bölge Savaşında birçok kişiyi elleriyle öldürmüş bir kanun kaçağıydı. Kendisi hakkında çekilmiş birçok Hollywood filmi de bulunan gerçek adıyla Henry Mccarty bugünlerde çok farklı bir nedenden dolayı gündemde.

btk_lead_photograph-of-billy-playing-croquet

Sen de aramıza katıl, fotoğraf dünyasından uzak kalma!

 

Randy Guijarro adlı şahıs bir eskiciden 2 dolara birkaç fotoğraf satın aldı; bu fotoğraf sıradan 1900 öncesi çekilmiş fotoğraflardı. Ancak son yapılan araştırma ve incelemeler sonucunda ilgili fotoğrafın Billy The Kid’e ait olduğu ispatlandı. Bu 2 tarihi fotoğrafın şu an değeri yaklaşık 5 milyon dolar! Bir düğün sonrası çekilmiş olan fotoğraflarda Billy The Kid’in arkadaşları ile kriket oynadığı ve her zamanki şapkası ve kazağı ile fotoğrafta yer aldığı görülüyor.

 

Eskiciden birşeyler almak her zaman bu şekilde kazandırmayabilir ancak 2 dolara aldığınız bir fotoğrafın şu an 5 milyon değerinde olması sanırım oldukça şaşırtıcı. Ancak aynı zamanda fotoğrafın ne kadar değerli olabileceğinin de ayrı bir kanıtı.