Şimdi sizi eğlenceli bir uygulamanın yeni güncellenmiş süper bir özelliği ile tanıştıracağız. Street View uygulamasını çoğunuz biliyor olabilirsiniz; ancak Google yeni güncelleme ile bu uygulamaya öyle bir özellik ekledi ki, harikulade. Özelliğin ismi Photospheres: ”Normal fotoğraflar yalnızca tek bir bakış açısı sunarken, fotoğraf küreleri, bir yerin her köşesini keşfedebilmeniz için tüm açılardan görüntüleme olanağı sunmaktadır.”

Bildiğiniz gibi bu özelliği kullanarak Google ile dünyayı keşfedebiliyorsunuz; 360 derece dönüş gücüyle o bölgeyi rahatlıkla gözlerinizle gezebiliyorsunuz. İşte bu özellik Street View uygulamasına versiyon 2.0 güncellemesi ile eklendi.

Sen de aramıza katıl, fotoğraf dünyasından uzak kalma!

 

Bu özelliği kullanmak için önce bir Google Cardboard alıyorsunuz ya da kendiniz yapıyorsunuz. Nasıl yapılacağı ile ilgili bilgi için ya da satın almak için linke tıklayın.

Google Cardboard’ınızı hazırladığınızı düşünüyorum; akıllı telefonunuzdan uygulamayı açın; sağ üst butondan Photospheres özelliğini çalıştırın, ardından telefonunuz Cardboard’a yerleştirin. Şimdi sanal gerçeklik deneyimine 360 derece ile o kadar yakınsınız ki!

Eğer ilgili yazılımın google paly store’a yüklenmesini bekleyemeyecekseniz; Apk Mirror linkinden indirebilirsiniz…