Fotoğraf çekmek için her zaman güvenli yollar tercih edilmeyebilir; bununla beraber özellikle extereme fotoğraflar çekmek için hayatınızı riske atmaya ne kadar değeceğini de düşünmeniz gerekir.

Instagram fenomenlerinin cirit attığı bir dönemdeyiz; özellikle daha fazla takipçi kazanabilmek için farklı fotoğraf çekmeniz ya da farklı yeni fikirler üretmeniz gerektiği muhakkak ancak hayatınızı riske atacak kadar da değil.

Sen de aramıza katıl, fotoğraf dünyasından uzak kalma!

17 yaşındaki Rus Andrey R. tehlikeli sayılabilecek fotoğrafları arkadaşları ile çekerek instagram hesabına yüklemekteydi; ta ki en son çekimi sırasında hayatını kaybedinceye kadar.

Free Running denilen ve bazıları tarafından spor kabul edilen çatıdan çatıya koşma, atlama, zıplama; düz duvara tırmanma diye de nitelendirebileceğimiz serbest hareketler. Elbet güvenli olduğu sürece yapılabilir(ne kadar güvenli olduğu da tartışılır) ancak gençlere örnek olabilecek bir spor kesinlikle değil. Fotoğraf çekme keyfi kişinin amacına, önceliklerine göre elbet değişebilir; ancak hiçbir zaman hayatınızı tehlikeye atacak kadar da önemli olmamalı.

Güvenli olduğu sürece: