Bir fotoğrafın kim tarafından çekildiğini ya da daha önce internet üzerinden yayınlanıp yayınlamadığını kontrol etmek isteyebilirsiniz. Hatta photoshop kullanılmış mı bakmak isteyebilirsiniz. Bildiğiniz gibi her zaman exif bilgileri doğru sonuç vermiyor ya da insanlar doğru davranmıyor.

Fotoğrafların internet üzerinde daha önce yayınlanıp yayınlanmadığını kontrol etmek için Google Images sitesini açın – https://images.google.com ve ilgili fotoğrafı, arama kısmında yer alan fotoğraf ikonuna tıklayarak bilgisayar üzerinden yükleyin. Ardından google’ın tüm işi hızlıaca yapmasına izin verin. Benzer fotoğraflar daha önce google tarafından indekslenmiş ise anında bu fotoğrafları görebilirsiniz. Aynı zamanda Yandex arama motorundan da aynı işlevi yaptırabilirsiniz.

Sen de aramıza katıl, fotoğraf dünyasından uzak kalma!

Bir fotoğrafın Meta verilerini öğrenmek için de http://imgops.com sitesini ziyaret edebilirsiniz. Size bulmak istediğinizden çok daha fazlasını veriyor.

Bir diğer konu fotoğrafta photoshop kullanıldı mı kullanılmadı mı? Bunu anlamanın yolu da http://www.izitru.com sitesini ziyaret etmek. Size anından fotoğrafta photoshop kullanılmış mı gösteriyor. Yapmanız gereken tek şey fotoğrafı yüklemek ardından tüm bilgiler elinizin altında!

Yorum Yaz

Please enter your comment!
Please enter your name here