Ücretsiz fotoğraf kullanımı yapmak istiyorsanız, birbirinden kaliteli fotoğrafları bulabileceğiniz birçok websitesi olduğunu söyleyebilirim. Bu web sitelerinde yer alan fotoğraflar hem bakış açınızı, kompozisyon yeteneğinizi geliştirebilir hem de blog site, sosyal medya gibi hesaplarınızdan ücretsiz olarak kullanım yapabilmenize olanak sağlar.

En iyi ücretsiz fotoğraf siteleri listesi:

Sen de aramıza katıl, fotoğraf dünyasından uzak kalma!

Bu 13 ücretsiz stok internet sitesi fazlasıyla size istediğiniz fotoğrafları sunacaktır. Birbirinden farklı kategorilerde fotoğraf aramanıza izin veren fotoğraf sitelerinin bazıları ücretsiz abonelik alıyor; yani fotoğrafı indirmek için internet sitesine abone olmalısınız.

Bu sitelerde kullanacağınız tüm fotoğraflar telif hakkı kapsamındadır. Ancak kendi internet sitelerinizde ya da benzer sunum gibi genel kullanımlar için telif hakkı sorununa takılmadan kullanım yapılabilir. Genelde fotoğrafların orjinal boyutlarını bu sitelerde bulamazsınız, zaten doğru olan da bu.

Bazı internet sitelerinde fotoğrafların çekim sırasındaki diyafram, enstantane gibi birçok değerini bulabilirsiniz. Aslında kendinizi geliştirmek için bunu kullanabilirsiniz. Binlerce fotoğraf arasından en çok beğendiğiniz fotoğrafları inceleyebilirsiniz.