en iyi mobil kamera

En iyi mobil kamera kralı belli oldu!Akıllı mobil pazarında hangi telefon daha iyi fotoğraf çekiyor sorusunun cevabını Android Authority yaptığı kapsamlı bir çalışma ile son noktayı koydu. 7 farklı akıllı telefonun değerlendirildiği testte: LG G5, Samsung S7, iPhone 6s Plus, Nexus 6P, Lumia 950 XL, Huawei P9, HTC 10 yer almaktaydı.

Akıllı telefon kameralarını bildiğiniz gibi dijital fotoğraf makinelerinin kameralarından ayırmak gerekiyor. DSLR bir kamera en iyi olanı en azından kategorilere göre belirlemek, akıllı telefon kamera sıralamalarına göre çok daha kolay. Tek kamera kullanımı, çift kamera kullanımı; Optik Resim Dengeleyici var ya da yok; kullanılan megapiksel ya da çok daha fazlası; akıllı telefon kamera yazılımı ve fotoğraf üzerinde işlenen süreçler; diyafram aralıkları ve daha birçok önemli farklılık…

Sen de aramıza katıl, fotoğraf dünyasından uzak kalma!

1 hafta içinde kullanıcılara 7 kamera için oylama yapıldı; 2016’nın en iyi akıllı telefon kamerasını seçmek için 100 binden fazla oy kullanıldı. 16 farklı galeriden çekilmiş fotoğraflardan en iyileri için seçim yapılması istendi ve hangi fotoğrafların hangi kameralar ile çekildiği belirtilmedi. Gündüz çekimi, karanlık çekimi gibi farklı şartlarda fotoğraf çekimleri galerilere eklendi.Aynı zamanda tarafsız uzman yorumları da her kamera için alt yazı olarak eklendi.

Adaletli olması açısından her galeri ayrı olarak puanlandı. Her galeri için 1’den 7’ye kadar sıralama yapıldı ve 1.’ye 7 puan, 2.’ye 6 puan şeklinde azalan puanlama verildi.

Tüm puanların toplandıktan en iyi mobil kamera 91 puanla LG G5 oldu. İkinci Samsung S7, üçüncü ise iPhone 6S Plus oldu.Detaylı bilgi için http://www.androidauthority.com/camera-shootout-results-690429/ sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

lg-g5