Microsoft tarafından 6 Ekim tarihinde tanıtımları yapılan Lumia 950 ve 950 XL akıllı telefon modellerinin kamera detayları ile ilgili bir yazı yayınlandı.

Microsoft direktörü Juha Alakarhu, Microsoft Blog sayfasında kamera detayları ile ilgili hazırladığı yazıda özellikle yazılım ve donanım hakkında detaylar ve hatta fotoğraflar yayınlandı.

Sen de aramıza katıl, fotoğraf dünyasından uzak kalma!

image

 

image

 

Yeni kamera 20 MP BSI CMOS sensörüne sahip; Zeiss markalı F1.9 lens, optik dengeleyici ve triple-LED flaş bulunuyor. ISO değeri 12800’e kadar yükseltilebiliyor ve 4K video kayıt yapabiliyorsunuz. Ön kamera ise 5 MP geniş açılı bir kameraya sahip; aynı zamanda bu kamerada video sohbet özelliği bulunuyor. Fotoğraf işleme özelliği ile de ilgili olarak ışık, renk, contrast gibi alanlara özel çalışıldığı ve HDR özelliğinin de ön planda olduğunu belirtebiliriz.

Microsoft markasının hem dünyada hem de Türkiye’de mobil pazarda kendi daha yüksek bir pazar payı hazırlığı içinde olduğu açık; özellikle mobil pazarda  önemli başlıklar olan mobil fotoğrafçılık ve mobil video özellikleri için Lumia 950 ve 950XL modelleri ile özel olarak çalıştığı belli. Modelin satışlarının artmasıyla da beklenen ilginin ve fotoğraf çekim yorumlarından çok daha fazlasını alacağımız açık.