Samsung yeni Galaxy Tab Pro ile Apple’ın tabletine meydan okuyor. Akıllı telefonların büyüyen pazarına ek olarak büyük ekranlı tabletlerde artık fazlaca üretilmeye başlandı. Tabi bu durum biz fotoğrafçılar için oldukça keyifli; kaliteli ve büyük ekranlar fotoğraflarla ilgili hem dijital süreçlerimizde hem de fotoğraf incelemelerimizde bizlerin işini kolaylaştırıyor.

 

Sen de aramıza katıl, fotoğraf dünyasından uzak kalma!

Apple’ın 12.9 inç’lik tabletine karşı Samsung 12.2 inç’lik tableti bulunuyordu ancak Samsung birkaç adım daha ileri giderek 18.4 inçlik tableti ortaya çıkardı. 2.65 kg ağrlığında olan tablet biz fotoğrafçılar için harika bir cihaz; fotoğrafları çok daha net görüntüleyebilir aynı zamanda android işletim sistemi fotoğraf uygulamalarını rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Ekran çözünürlüğü 1080 piksel ile (123ppi): resim ppi değeri bence işimizi görecek değerde tabi ki daha yüksek ppi’lar tercihimiz:) Samsung, Galaxy Tab Pro’da Samsung Exynos 7580 işlemci 1.6GHz octa-core CPU ve 2GB RAM ile Android 5.1 sistemini kullanıyor. 16 GB ve 32 GB dahili bellek kullanımının yanı sıra microSD kart eklenebilir özelliği biz fotoğrafçıları sevindirren diğer bir özellik.

Ürünü test edemedik ancak verilen özellikler fotoğraf kullanımlarımız için oldukça faydalı kullanılabileceğini gösteriyor. Aynı zamanda 5700mAh’lık batarya gücü 8 saat video izleyebilmenize olanak tanıyor.

Yurt dışı fiyat aralığı resmi olarak açıklanmadı ancak 599 dolar civarlarında olacağı tahmin ediliyor.