“iPhone’la çekildi” kervanına bu kez TIME’ın kapak fotoğrafları katılıyor. Derginin son sayısının dosya konusunun çekimleri iPhone’la gerçekleşti.

TIME son sayısında oldukça güçlü bir konuyu gündemine oturtuyor: FIRSTS. Dünyayı değiştiren 46 kadının hikayesine odaklanan TIMES 12 farklı kapak çalışmasına da imza atıyor. Fotoğrafları çeken de projeye uygun olacak şekilde bir kadın. 28 yaşındaki Brezilyalı fotoğrafçı Luisa Dörr, iPhone’uyla projeye katılıyor. Genç fotoğrafçıyı Instagram’da keşfeden TIME’ın fotoğraf alanındaki kıdemli yöneticisi Kira Pollack, Dörr’ün çalışmalarına ilk bakışta hayran kaldığını belirtiyor. Tüm fotoğrafları iPhone’la çekmiş olması da Pollack’ın ilgisini çeken bir başka detay.

Sen de aramıza katıl, fotoğraf dünyasından uzak kalma!

FIRSTS projesi için kamera arkasına geçen Dörr, tüm fotoğrafların doğal ışıkla çekildiğini belirtiyor. Sadece gerekli durumlarda reflektör kullanan Dörr, Hillary Clinton, Serena Williams, Ellen DeGeneres, Mae Jemison gibi isimlerin bulunduğu, tarihte iz bırakan kadınları fotoğraflamış. En uzun fotoğraf seansının 20 dakika sürdüğü çalışmada en kısası ise 2 dakikada çekilmiş.

Önceki İçerikGÜNCEL FOTOĞRAF YARIŞMALARI
Sonraki İçerikKodak’tan melez instant kamera
Türkiye’nin ilk özgün dijital fotoğrafçılık kitabı 2004 yılında Erkan Terzi tarafından yazılmış ve Sistem Yayıncılık tarafından yayınlanmıştır. W.Rice University'de stüdyo fotoğrafçılığı ve Harvard University'de dijital fotoğrafçılık eğitimleri almıştır. Atlas dergisinin havasını solumuştur ve şu an aynı zamanda Getty Images fotoğrafçısıdır. Fotoğraf çekmekten ve bu alana destek vermekten hiçbir zaman vazgeçmemiştir.