Newyork’un 620 MP büyüklüğündeki fotoğrafı, özel pozlama tekniği ile hazırlanmış. Dan Piech tarafından 105 pozlama ile hazırlanan fotoğrafın çekimi gece boyunca sürmüş.

Hatta fotoğrafa dikkat ederseniz fotoğrafın yarısında gece ve karlı diğer yarısında ise gündüz ve karsız bir hava olduğunu görebilirsiniz.

Sen de aramıza katıl, fotoğraf dünyasından uzak kalma!

Böyle bir fotoğraf çalışması için oldukça iyi bir bilgisayarınız olması gerektiğini de unutmayın. Çekimi için oldukça zahmetli bir uğraş aynı zamanda işleme sürecini de aynı şekilde çalışıyor olmanız gerekiyor. Genellikle yüksek kalite baskı çalışmaları için fotoğrafçılar bu tarz uygulamalar yapıyorlar.

Midtown Manhattan manzarasının çekildiği fotoğraf Canon 5Ds kamera ile çekilmiş.

Önceki İçerikArt of Building 2017 Fotoğraf Yarışması
Sonraki İçerikJoe McNally Fotoğraf Galerisi
Blogger: Erkan Terzi

Türkiye’nin ilk özgün dijital fotoğrafçılık kitabı 2004 yılında Erkan Terzi tarafından yazılmış ve Sistem Yayıncılık tarafından yayınlanmıştır. W.Rice University’de stüdyo fotoğrafçılığı ve Harvard University’de dijital fotoğrafçılık eğitimleri almıştır. Atlas dergisinin havasını solumuştur ve şu an aynı zamanda Getty Images fotoğrafçısıdır. Fotoğraf çekmekten ve bu alana destek vermekten hiçbir zaman vazgeçmemiştir.

1 YORUM

Yorum Yaz

Please enter your comment!
Please enter your name here