ABC’de paylaşılan habere göre Sarah Fisher adlı fotoğrafçı hasta çocukların ailelerine onların portre fotoğraflarını ücretsiz çekme teklifinde bulundu. Hasta çocuklara ve onların ailelerine farklı bir destekle adından söz ettiren fotoğrafçı ücretsiz olarak portre fotoğraflarını çekmeyi teklif etti. Daha sonra durum öyle bir hal aldı ki; gönüllü birçok fotoğrafçı bu özel çalışmaya destek olmak istedi.

Birçok aile ile iletişime geçen Sarah Fisher aynı zamanda bu projeye destek vermek isteyen diğer fotoğrafçılarla da çalışmaya başladı. Aşağıda yer alan ses videosu Sarah Fisher ile yapılan görüşmenin kayıtlarını bulunduruyor.

Sen de aramıza katıl, fotoğraf dünyasından uzak kalma!

Projenin küçük ya da büyük olmasından öte, yapılan çalışmanın hasta çocuklara ve ailelerine verdiği küçük de olsa belki yıllarca hatırlanacak büyük bir mutluluk aslında.

2008 yılında bu projeye benzer bir proje daha büyük ölçekli olarak gerçekleştirilmişti; şu an da devam etmekte olan Help-Portrait projesi benzer şekilde ihtiyacı olan insanlara ücretsiz portre fotoğraf çekimleri gerçekleştiriyor.