LG, yeni model telefonu LG V10 tanıtımını yurt dışında gerçekleştirdi. Özellikle video alanında devrim yapan V10 akıllı telefonunun, G4 modelinden fotoğrafçılık kalitesi karşılaştırması olarak ödün vermeden yoluna devam ettiği mükümmel bir model olmuş.

Sen de aramıza katıl, fotoğraf dünyasından uzak kalma!

Geniş açılı görseller genelde fotoğrafların köşelerini bozan büyük ve ağır lenslere ihtiyaç duyar. LG V10’un 5MP Çift Ön Kamerası’nın iki ayrı lensi standart 80 derece selfieler ya da 120 derecelik mükemmel geniş açı selfilere uygun olarak kamera sarsıntısı olasılığını artıran kaydırma hareketinin önüne geçiyor. V10, geniş açılı çekim için sahip olduğu gelişmiş yazılım algoritmasıyla birbirinden farklı iki görüş açısına sahip iki farklı lensten gelen görüntüleri birleştiriyor. Bu sayede selfie çubuğu kullanmadan grup selfiesi çekmeyi daha önce olmadığı kadar kolaylaştırıyor. Çoklu görüntü kaydında V10 üzerindeki üç kameradan yararlanarak farklı açılardan görüntü almak mümkün. Kullanıcıların tek yapması gereken ise çekecekleri fotoğraf için gerekli olan versiyonu seçmek ve eklemek.

Kamera özellikleri: Arka: 16MP, F1.8 Diyafram/OIS 2.0 \ Ön: 5MP İkili Lens (80o Standart Açı/120o Geniş Açı). 3,000mAh batarya, Qualcomm® Snapdragon™ 808 işlemci, 5.7-inç QHD IPS Quantum Ekran, 4GB RAM / 64GB eMMC ROM / microSD (2TB’a kadar).

LG yine en iyisini yapmış; Türkiye satış fiyatı ve satış tarihi ile ilgili bilgi yok, ancak LG Türkiye’nin resmi kanalları üzerinden yaptığı yayınlar bu modelin yakın bir zamanda satışta olacağını gösteriyor.

Kaynak – LG Web Sitesi