Son bahar sezonu güzel renkler, gün batımı ve soğuk bir esinti getiriyor. Fotoğraf ekipmanı mükemmel değildir, soğuk havada onu korumak için birkaç basit şeyi dikkate almak gerekir. Bu yazı sizlere kışın soğuk havada ekipmanınızın sorunsuz çalışması için bazı fikirler verecek.

EL ISITICILARI

Sen de aramıza katıl, fotoğraf dünyasından uzak kalma!

Güzel ve bir o kadar da soğuk bir kış sahnesine bakarken, ölü bir bataryadan daha sinir bozucu bir şey yoktur. Soğuk havalar sırasında pil ömrünü uzatmak amacıyla kullanılabilecek bir yöntem el ısıtıcısı kullanmaktır. Bataryanızı ısıtıcı ile birlikte cebinizde saklayabilir veya bataryayı takmak için lastik bir bant kullanabilirsiniz.

CARBON-FİBER TRİPOD

Gerçekten soğuk metalin sizin çıplak derinize değmesini istemezsiniz. Carbon-Fiber Tripod hem taşıma açısından sizin için daha hafif  olacaktır hem de soğuk metale dokunmak zorunda kalmazsınız. Gerçekten soğuk havalarda çekim yapmayı seviyorsanız kesinlikle bu ekipman üzerinde düşünmeniz gerek.

KORUMA EKİPMANLARI

Üreticiler soğuk hava için ellerinden geleni yapmaktadır ve bu ekipmanlar çekimlerinizi çok daha kolay kılacaktır.

 ELDİVENLER

Soğuk havalarda eldivenler ellerinizi sıcak tutmak için önemli bir ekipmandır. Kullandığınız eldiven kamera düğmelerine erişim konusunda uyumlu olmalıdır. Özellikle bir çift FreeHands işinizi görecektir.

SU GEÇİRMEZ KILIFLAR, ÇANTALAR VE SIRT ÇANTALARI

Kamera ekipmanları için binlerce lira harcıyoruz ve çoğunluğu hassas parçalar. Bu nedenle onları korumak için kaliteli bir kamera çantası iyi bir yatırım olacaktır. Dışarıda soğuk havada çekim yaparken kendiniz için birçok ekipmana ihtiyacınız olduğu gibi, kameranız içinde birçok ekipmana ihtiyaç duyarsınız. Eğer sorunsuz çalışmasını istiyorsanız bu tarz ekipmanları almanız gerekir.

ACİL BATTANİYESİ

Hafif ve ucuz bir acil durum battaniyesi ekipmanları korumak için veya dizleriniz için kullanabilirsiniz. En gereksiz diyebileceğiniz şeyler bile soğuk hava koşullarında işinizi kolaylaştırabilir.

HAVA GEÇİRMEZ PLASTİK TORBALAR

Basit bir kilitli torba veya benzeri soğuk havada dışarıda çekim yaparken makinanız ve lensler üzerinde nem olmasını önleyecektir.