Dijital yazılımlar hayatımıza girdiğinden beri daha canlı renkler için endişe etmeden fotoğraf çekimleri yapıyoruz. Ancak HDR, renk ton farklılıklarını dengeleyen yazılımlar ve çok daha fazlası için bu yazılımları kullanmadan ek bir fotoğraf aksesuarı üzerinde durmak istiyorum: Polarize Filtre.

Filtreler arasında en kullanışlı filtrelerden biri olan Polarize Filtre ile çok daha canlı renkler içeren fotoğraflar çekebilirsiniz. Farkı ancak polarize filtre kullandıktan sonra anlayabilirsiniz. Bu filtre özellikle manzara çekimlerinde daha canlı bir gökyüzü ve daha fazla doygun renk içeren bir fotoğraf çekmenizi sağlar. Diğer artı bir özelliği fotoğrafa gelen yansımaları azaltarak gürüntüyü daha keskin bir şekilde çekmenizi sağlar.

Sen de aramıza katıl, fotoğraf dünyasından uzak kalma!

Polarize filtrenin kullanımında özellikle güneşe karşı kullanımlarda filtrenin özelliğini tam olarak kullanamazsınız. Güneşin 90 derece açıda olduğu zamanlarda kullanmanız, bu filtreden elde edeceğiniz maksimum verimliliği artıracaktır.

Photoshop gibi yazılımları kullanmadan Polarize filtresi gibi ek aksesuarları kullanmak hem daha keyifli hem de daha kaliteli fotoğraflar çekmenizi sağlayacaktır.

İyi çekimler.