Akan bir suyun fotoğrafını çekerken en önemli şeylerden birisi uzun pozlama dengesidir. Bunun dışında makinenizin manuel kontrole uygun olması gerekmektedir. Markası ne olursa olsun çoğu DSLR makine bu özelliklere sahiptir. Ancak deklanşör hızını 30 saniyeden daha uzun süre tutmanızı sağlayabilecek makinelerle çalışmanız daha güzel fotoğraflar çekmenizi sağlayacaktır.

Tam Çerçeve – Kesilmiş Çerçeve

Sen de aramıza katıl, fotoğraf dünyasından uzak kalma!

Fotoğrafınızı tam çerçeve halinde çektikten sonra odaklandığınız kısmı editör yada makine yardımıyla kesip çıkarmak daha güzel bir fotoğraf ortaya çıkarmanızı sağlayacaktır.

Kablolu Deklanşörle Uyumluluk

Makinenizin kablolu deklanşöre uyumluluğu da önemli bir konudur. Kablolu deklanşör, uzun pozlama yaparken size görüntünün bozulmaması konusunda yardımcı olacaktır.

Değiştirilebilir Lensler

Çekim yaptığınız alan yada mesafe farklılıklar gösterebileceğinden dolayı kameranızın değiştirilebilir lense uygun olması gerekmektedir. Bu sayede değişik ortamlarda değişik lensler kullanarak çekimlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Filtre Halkası

Uzun pozlama sırasında hava koşullarına bağlı olarak çeşitli filtreler kullanmanız gerekebilir. Bu sebeple kameranızın filtre takımına uyumlu olması da önemli bir konudur.