İfod 4. Uluslararası Fotoğraf Yarışması ”Küresel Isınma; Unutulan Gelecek” son katılım tarihi 21 Ocak 2018’dir.

Fotoğraf yarışmasının konusu Küresel Isınma; Unutulan Gelecek ”tir. Canlıların yaşamını devam ettirebilmeleri için gerekli en temel ihtiyaçlar; temiz su, temiz hava ve tem iz toprak tır . Yapılan bilimsel çalışmalar, bugün gerçekleşen küresel ısınma ve çevre kirliliğine bağlı olarak artan olumsuzlukların gelecekte; unuttuğumuz, ihmal ettiğimiz geçmişimiz olarak karşımıza çıkacağını göstermekte dir .

Sen de aramıza katıl, fotoğraf dünyasından uzak kalma!

İnsani, endüstriyel, tarımsal ve enerji tüketimi gibi faaliyetlerinin sonucu olarak, atmosferdeki miktarı ve yoğunluğu artan sera gazlarının neden olduğu küresel ısınma; iklim değişikliği, kuraklık, çölleşme, tundraların erimesi yağışlardaki dengesizlik ve sapmalar, buzulların erimes i denizlerin su düzeyinde yükselme ve su baskınları, tayfun, fırtına, sel hasarlarının artması, hortum vb meteorolojik olaylarda artışlar gibi belirtilerle kendini gösterir. Bu belirtilerin insan yaşamı üzerine etkileri giderek artmaktadır.

Ödüller:

• FIAP Altın Madalya + İzmir Göztepe Rotary Kulübü Derneği Özel ödülü *
• FIAP Gümüş Madalya + İzmir Göztepe Rotary Kulübü Derneği Özel ödülü**
• FIAP Bronz Madalya + İzmir Göztepe Rotary Kulübü Derneği Özel ödülü***
• FIAP Mansiyonu (6 adet)
• FIAP En İyi Fotoğrafçı Ödülü (Toplamda en fazla sergileme ve ödül alan fotoğrafçıya verilecektir).
• Göztepe Rotar y Kulübü Özel Fa rkındalık takdir plaketi
• Sergileme (her iki bölüm için en fazla 50’şer adet )

Detay ve katılım için tıklayınız…

Önceki İçerikYeni İstanbul Modern!
Sonraki İçerikVideo Kayıtları için Harika Çekim Teknikleri
Blogger: Erkan Terzi

Türkiye’nin ilk özgün dijital fotoğrafçılık kitabı 2004 yılında Erkan Terzi tarafından yazılmış ve Sistem Yayıncılık tarafından yayınlanmıştır. W.Rice University’de stüdyo fotoğrafçılığı ve Harvard University’de dijital fotoğrafçılık eğitimleri almıştır. Atlas dergisinin havasını solumuştur ve şu an aynı zamanda Getty Images fotoğrafçısıdır. Fotoğraf çekmekten ve bu alana destek vermekten hiçbir zaman vazgeçmemiştir.

Yorum Yaz

Please enter your comment!
Please enter your name here