3.düzenlenen Ankara Fotoğraf Yarışması 2017’nin son katılım tarihi 8 Haziran 2017’dır. Fotoğraf yarışmasının konusu, şehirlerin vermek istedikleri mesajları hızlı ve güçlü güçlü bir şekilde insanlara ulaştırması ve bu kapsamda Ankara fotoğrafları ile mesajları sizlerin belirlemesi.

İnsanların görsel mesajları daha kolay algıladığı günümüz dünyasında; Ankara’nın kalkınma, üretme dinamiklerinin ve tüm alt bileşenlerinde sahip olduğu potansiyelin tanıtılması, dolayısıyla yeni yatırımların özendirilmesini hedeflenmektedir. Ankara; üniversitelerin, teknoparkların, organize sanayi bölgelerinin, kültür ve sanat merkezlerinin çok yoğun olduğu ve beşerî sermayesi en güçlü kentimizdir. Savunma sanayii, yazılım, elektronik ve medikal sektörlerinde Türkiye’de başta gelmektedir. Aynı zamanda tarım ve hayvancılık alanında bölgede öne çıkan ürünleriyle de dikkat çekmektedir.

Sen de aramıza katıl, fotoğraf dünyasından uzak kalma!

Temel hedefimiz; Ankara’ya kültür ve tarih tarafından bakarak Ankara’nın tarihi mekânları, müzeleri, vakıf eserleri, türbeleri gibi kültürel ve tarihi çeşitliliğini yansıtan yönlerinin fotoğraflanarak ortaya çıkartılması olacaktır. Yarışmada ödül kazanan fotoğraf(lar), Ajans tarafından Ankara’nın tanıtımında kullanılacaktır. Bu kapsamda CD/DVD, sosyal medya vb. platformlarda yaygın erişime sunulacaktır.

Ödüller:
Birincilik – 3.000 TL
İkincilik – 2.000 TL
Üçüncülük – 1.000 TL
Mansiyon (1 adet) – 500 TL
Sergileme (En fazla 10 adet) – 100 TL
Satın Alma (DK’nin istediği sayıda) – 100 TL

Katılım ve detay için tıklayınız…