Bugüne kadar onlarca drone haberi yaptık ancak bu haber oldukça farklı ve ilginç. Kickstarter’da yayınlanan yeni projede akıllı telefonunuz boyutunda ve doğrudan akıllı telefonunuza bağlanabilen bir drone’dan bahsedeceğiz.

Kickstarter’da başlanan projenin hedeflenen finansal bütçesi 125.000 Dolar. Selfly ismi ile duyurulan projede bir kılıf gibi telefonu saran transformers bir drone’dan bahsediyoruz. Kullanım için çalıştırdığınız zaman üst pervanalerin açık hale getirip telefondan ayrılıyor. Drone kontrolünü akıllı telefona yüklenmiş olan uygulama ile sağlayabiliyorsunuz. Ek kontrol içinde Stick Konrol, Ses Kontrol ve Uçuş Kontrolleri bulunuyor.

Sen de aramıza katıl, fotoğraf dünyasından uzak kalma!

Drone aynı zamanda 8MP’lik entegre bir kameraya sahip; 1080p/30fps ile video kaydı da yapabiliyorsunuz. Universal Flip Cover kılıf ile 4” ve 6” lik akıllı telefonlarda kullanım yapabiliyorsunuz.

Bakalım proje hayata geçebilecek mi? Şı ana kadar 150 bin dolardan fazla fon toplandı bile. Yani en kısa zamanda bu ürünü aramızda görebiliriz. Haziran 2017’de ürün siparişlerinin gönderilmesi bekleniyor. Satış fiyatı 139 dolar olacak; ancak şu an Kickstarter ile 99 dolara satın alabiliyorsunuz.

Daha ayrıntılı bilgi ve fon desteği sağlamak isteyenler için ilgili linke tıklayabilirsiniz.