iPhone Plus 7’mi daha iyi fotoğraf çekiyor yoksa 100MP’lik Hasselblad mı? Bu sorunun cevabını hepimiz biliyoruz. Bu soruya yönelik olarak Sonder Creative’de hem bir video çekti hem de bu sorunun cevabı araştırdı.

Bir tarafta en iyi mobil fotoğrafçılardan biri diğer tarafta en iyi fotoğraf çekim kameralarından biri. Fiyat farkına bakarsakta iPhone 7 Plus 6.000 TL civarlarında ancak Hasselblad satış değeri yaklaşık 30 bin dolar kadar! Şimdi adaletli bir yarışmaya var mısınız?

Sen de aramıza katıl, fotoğraf dünyasından uzak kalma!

Fotoğraf yarışmasını Hasselbald’ın kazanacağı açık her zaman işi tam profesyonellere bırakmak en doğrusu aslında. Aşağıdaki fotoğraflardan ilki Hasselblad ile çekildi, diğer fotoğraf ise iPhone 7 plus ile.

Hasselblad Kamera
Hasselblad Kamera
iPhone 7 Plus
iPhone 7 Plus

Fotoğrafları bu pikselde bile karşılaştırdığınız zaman kazanan yine aynı oluyor, bir de daha büyük piksellerde karşılaştırdığınızı düşünün. Mobil fotoğrafçılığın geliştiğine hepimiz şahitlik ediyoruz ancak dijital kameralarla boy ölçüşebilmesi için baya fırın ekmek yemeleri gerektiği de oldukça açık. Diğer taraftan düşük kullanımlar için yani fotoğrafçılığı keyifle biraz amatör olarak birazda amacı sadace fotoğraf çekmek olan kullanıcılar için iPhone 7 Plus vb eşdeğer marka modelleri rahatlıkla kullanılabilir. Tabi burada kullanılan Hasselblad kameranın fiyatı da ayrı bir tartışma konusu.

En iyi fotoğraf çekimini kimin kazandığı oldukça açık, ancak fiyat değerlemesi ile fiyat-performans sonucunun iPhone 7 Plus lehine olduğunu da rahatlıkla söyleyebiliriz.

Video’yu da izlemek isteyenler için: