Migrants arrive by Turkish cruise boat near village of Skala, Lesbos island Greece, Monday November, 16, 2015. The Turkish boat owner delivered some 150 persons to the Greek coast and tried to escape back to Turkey, he was arrested later in Turkish waters.

“Istanbul Photo Awards” yarışması kapsamında bu yıl ilk kez hayata geçirilen “Istanbul Photo Awards Workshop” başladı.

Türk Hava Yolları (THY) ve Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansının (TİKA) sponsor olduğu yarışma kapsamında bu yıl ilk kez İstanbul’da “Istanbul Photo Awards Workshop” ve “Istanbul Photo Awards Talks” düzenlenecek. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesinin desteğiyle gerçekleşecek atölye çalışmasına Anadolu Ajansı (AA) ve ulusal medyada çalışan genç foto muhabirlerinin yanı sıra üniversitenin fotoğraf bölümü öğrencilerinden 16 kişi katılacak.

Sen de aramıza katıl, fotoğraf dünyasından uzak kalma!

3 gün sürecek etkinlikte, Noor Ajansı foto muhabirleri Yuri Kozyrev ve Stanley Greene deneyimlerini katılımcılarla paylaşacak.

Kozyrev ve Greene, 26 Mart Pazar günü saat 14.00’te Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sedad Hakkı Eldem Oditoryumu’nda yapılacak “Istanbul Photo Awards Talks” başlıklı söyleşide de fotoğrafseverlerle buluşacak.

İstanbul Photo Awards’ta ödül alan fotoğrafların yer aldığı ilk sergi de 2 Nisan’da Tophane-i Amire’de açılacak.

AA Görsel Haberler Yayın Yönetmeni Ahmet Sel, AA’nın bugün başlayan fotoğraf atölyelerinde 2 dünyaca ünlü foto muhabiri ismin ders vereceğini belirtti.

 

Pazar günü fotoğraf konuşmaları etkinliği ve ardından 2 Nisan’da yarışmayı kazanan fotoğraflardan oluşan serginin açılacağını hatırlatan Sel, “Bu anlamda İstanbul Photo Awards’ın Türkiye’deki haberciliğe katkısı olacağını düşünüyoruz. Aynı zamanda da önemli bir etkinlik olarak geniş kitlelerin de ilgisini çekmesini bekliyoruz.” diye konuştu.