Jollylook yeni instant kameralardan bir tanesi; geri dönüştürülebilir fotoğraf kartı baskısıyla alanında ki ilk kamera olduğunu da söylebiliriz. Proje yöneticisi Oleg Khalip oğlunun analog kamerasından ilham aldığını belirtiyor.

screen-shot-2017-02-01-at-9-32-32-am

Sen de aramıza katıl, fotoğraf dünyasından uzak kalma!

Oleg, vintage analog kameralar ile çalışıyor ve yeni cardboard kamerasını yapıyor. Kamera büyüklüğünü tanımlarken de iphone kutusundan sadece çok az büyük olduğunu belirtiyor.

Kamera kullanımı aslında oldukça basit; önce çekiminizi yapın ardından fotoğrafı çıkarın. Kameranın diğer benzerlerinden en önemli farkı tasarımı aslında. Neredeyse tüm instant kameralar yeni dizayn görünümünde Jollylook eski analog kameraların görünümünde.

screen-shot-2017-02-01-at-9-32-25-am

Çekim tarzı da tasarımı kadar diğer instan kameralardan ayrılıyor. Bu makineyi fotoğraf makinesi hobisi olanlar tercih edebilir. Daha önce de belirttiğimiz gibi instan kameraların en büyük problemi kağıt ve baskı maliyetleri. Artık boyalı kağıtlar daha yaygınlaşmaya başladı ancak dijital çekime göre hala oldukça pahalı olduğunu söylebiliriz. Bir diğer sıkıntı ise bu kağıtların piyasada bulunabilirlik oranları.

Kickstarter kampanyasında toplam istenilen fonlama 15.000 dolar ve bu rakam çoktan geçildi bile. Haziran 2017 tarihinde ürünlerin gönderimine başlanacak; Türkiye gönderim ücreti ile beraber 45 dolar toplam ödemeniz gereken tutar.

Proje detayı için tıklayınız…