Ülkemiz fotoğrafçıları için tüm özellikleri olmasa da birçok özelliği kullanılabilir bir uygulama My Gear Vault. Bu uygulama ile tüm fotoğraf ekipmanlarınızın kaydını yapabilirsiniz. Uygulama ücretsiz olarak hizmet veriyor.

Aslında uygulamanın ana amacı yüksek ödemeler yaparak satın almış olduğunuz tüm fotoğraf ekipmanlarınız için bir liste oluşturmak. Ekipman ismini yazdığınız zaman otomatik veri tabanına kaydedilmiş olarak uygulama listenize ekipman ekleniyor. Eğer veritabanında ilgili ekipman yer almıyorsa doğrudan siz giriş yaparak ekleyebiliyorsunuz.

Sen de aramıza katıl, fotoğraf dünyasından uzak kalma!

Uygulamanın en güzel özelliklerinden bir tanesi ilgili ekipmanların garanti ve faturalarını uygulamaya ekleyebilirsiniz. Yurt dışı için geçerli olan diğer artı bir özellikte çalınma, düşme, hasar gibi olumsuz şartlara karşı ekipmanlarınızı uygulama üzerinden sigorta ettirebiliyorsunuz.

Açıkcası tüm fotoğraf ekipmanlarınızı bir liste olarak derli toplu bir hale getirmek istiyorsanız, rahatlıkla ücretsiz kullanabilieceğiniz faydalı bir uygulama. IOS için uygulama hazır ancak yakın bir zamanda Android için de hazır olacağı söyleniyor.