National Geographic’ten gezerken fotoğraf çekmeyi sevenler için online harita desteği geldi. Özellikle yanında harita taşımak istemeyenler için hazırlanan online jeoloji haritasında istediğiniz detaya anında ulaşabiliyorsunuz.

Şu an için sadece Amerika tarafını kapsayan çalışma USGS – US Geological Survey tarafından yapılmış. Online olarak haritalara bakmak baskı formatına göre oldukça kolay.

Sen de aramıza katıl, fotoğraf dünyasından uzak kalma!

Bu harita yüklemelerini sadece pdf olarakta değerlendirmemek gerekiyor. Siteye ilk girişte arama butonu sizi karşılıyor. İstediğiniz alan bilgisi girince size haritanın o kısmı pdf olarak geliyor. Haritalar oldukça detaylı olduğu için büyük dosyaları indirmeniz gerekiyor, bu nedenle Nat Geo amazon sunucusunu kullanmış. Açılan sayfada birkaç sayfadan fazla pdf sizi karşılıyor. Aynı zamanda her sayfada o bölgeyle ilgili bazı bilgilere de yer verilmiş.

screen-shot-2017-03-21-at-3-09-39-pmUmarım ülkemiz içinde buna benzer bir çalışma yapılır ve bizler de ülkemizi gezip fotoğraf çekerken bolca yararlanırız.

İlgili linkten siteye ulaşabilisiniz.