Samsung’un yeni amiral gemisi Samsung Galaxy S8’in lansmanı Barcelona Mobil kongresinin ardından yapılacak. Yavaş yavaş Samsung S8 kamera özellikleri hakkında bilgiler gelmeye başladı. 6 ay önce ki duyumlarda dual kameranın S8 ile geldiği yönündeydi. Yeni bilgilere göre ise S8’in kamera özelliklerinin S7 ile aynı olacağı yönünde.

Samsung Galaxy S7 arka kamerada, 12 MP çözünürlük, F1.7 diyaframa; ön kamerada ise 8 MP ve 1.7 diyaframa sahipti. Bununla birlikte yeni kamera visual search object denilen fotoğrafı çekilen alandaki objeleri tanıma özelliği bulunuyor. Plus versiyonu ile birlikte ekran büyüklükleri 6.2” den 8.8” e kadar devam edecek.

Sen de aramıza katıl, fotoğraf dünyasından uzak kalma!

İşlemci olarak Snapdragon 835 Samsung’un en son versiyonu Exynos chipset ile kullanılacak. 4 GB Ram ve 64 GB dahili bellek kullanımının yanı sıra SD Card ile de bu bellek artırılabilecek. 3.000 ve 3.500 mAh değerleri ise bataryalar için geçerli olacak.

29 Mart tarihinde her 2 modelinde lansmanının yapılması bekleniyor. 855 ve 960 dolar olarak satış fiyatları açıklanacak.