Fotoğraf gazeteciliği ve etkili haber fotoğrafçılığı, içindeki seyahatlerimiz ve doğal dünyanın büyüleyici resimleri dahil, güzel sanat, cansız tabiat ve ticari çalışma ile yanyana duruyor.

Profesyonel yarışma, bir eserin büyük bir bölümü üzerinde değerlendirilir.  Fotoğrafçılar en az 5, en fazla 10 fotoğraf sunmak zorundalar ve tüm sunumlara bir seri açıklama eşlik etmelidir.

Sen de aramıza katıl, fotoğraf dünyasından uzak kalma!

Profesyonel yarışmanın zirvesinde Yılın Fotoğraçısı şampiyon ünvanı,fotoğrafçılıkta en seçkin ve yüksek saygı gören ödüllerden biridir. Kazanan, her yıl, tüm profesyonel kategorilerinde birinci gelen kazananlar arasından Şerefli Jüri tarafından seçilir.

Ana ödüllere ek olarak, tüm kazanan ve son listede yer alan fotoğrafçılar, küresel bir basın kampanyasına dahil edilecekler, World Photography Organisation’da ön plana çıkarılacaklar ve 2018’nin bahar ayında Londra’daki Somerset House’da sergileneceklerdir.

  • Yılın Fotoğrafçısı – 25.000 $ (USD) /Sony dijital görüntüleme cihazı/Londra Somerset House, sergisine dahil olma.
  •  Kategori kazananları – Londra’daki ödül törenine Uçak Bileti & konaklama/Sony dijital görüntüleme ekipmanı/Kazananlar kitabında yayınlanma/Somerset House, Londra sergisine dahil olma
  • Son liste – Somerset House, Londra sergisine dahil olma

Detay ve katılım için Sony Photo Awards internet sitesine tıklayınız…

Önceki İçerikKalitesiz Fotoğrafları Yüksek Çözünürlüklü Yapın
Sonraki İçerikBenim Cici Botlarım
Blogger: Erkan Terzi

Türkiye’nin ilk özgün dijital fotoğrafçılık kitabı 2004 yılında Erkan Terzi tarafından yazılmış ve Sistem Yayıncılık tarafından yayınlanmıştır. W.Rice University’de stüdyo fotoğrafçılığı ve Harvard University’de dijital fotoğrafçılık eğitimleri almıştır. Atlas dergisinin havasını solumuştur ve şu an aynı zamanda Getty Images fotoğrafçısıdır. Fotoğraf çekmekten ve bu alana destek vermekten hiçbir zaman vazgeçmemiştir.

Yorum Yaz

Please enter your comment!
Please enter your name here