Mevlut Mert Altintas shouts after shooting Andrei Karlov, right, the Russian ambassador to Turkey, at an art gallery in Ankara, Turkey, Monday, Dec. 19, 2016. (AP Photo/Burhan Ozbilici)

60.sı düzenlenen World Press Photo yarışmasının kazananı Türkiye’den çıktı. Burhan Özbilici’nin çekmiş olduğu bu fotoğraf yılın kazanan fotoğrafı oldu. Birçoğumuzun hatırlayacağı gibi Rus büyükelçisine Türkiye’de yapılan hain saldırının üzerinden çok fazla zaman geçmedi.

125 ülkeden katılımın gerçekleştiği ve toplamda 5,034 katılımcının yer aldığı fotoğraf yarışmasında Özbilici’nin fotoğrafı 80.408 fotoğraf arasından seçildi. €10,000’luk ödül ve Canon kamera ekipmanları hediye olarak verilecek.

Sen de aramıza katıl, fotoğraf dünyasından uzak kalma!

Kazanan tüm fotoğraflar ilk olarak 14 Nisan’da Amsterdam’da açılacak olan sergi ile fotoğraf severlere gösteriliyor olacak. Ardından dünya üzerinde 99 farklı şehirde daha gösterimler devam edecek.

Dijital fotoğrafçılık ekibi olarak Burhan Özbilici’yi kazanmış olduğu bu önemli yarışmadan ötürü kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.