Sivas Belediyesi “Yaşayan Şehir Sivas” isimli ödülle fotoğraf yarışması düzenliyor.

Sivas Belediyesi tarafından düzenlenen yarışma renkli ve siyah beyaz olmak üzere iki kategoride gerçekleştirilecek. Katılımcılardan; Sivas ili ve ilçeleri ile bunlara bağlı köy, belde ve tüm yerleşim alanlarında bulunan tarihî yapıları, doğal güzellikleri, bölgeye ait kültürel öğeleri, gelenekleri, yaban hayvanlarını, endemik bitkileri, Sivas’a özgü yaşam faaliyetleri ve mahallelerdeki sosyal hayatı fotoğraflamaları isteniyor.

Sen de aramıza katıl, fotoğraf dünyasından uzak kalma!

Yarışma ile Sivas il sınırları içerisindeki; tarihi ve kültürel değerleri ve sosyal hayatı belgelenerek ilin tanıtımına katkı sağlanması amaçlanıyor. Siyah- Beyaz kategorisinde; Birinci gelecek eser 7 bin TL, ikinci gelecek eser 4 bin TL, üçüncü gelecek eser 2 bin TL ile ödüllendirilecek. Renkli fotoğraflar kategorisinde ise birinci gelecek esere 5 bin TL, ikinci gelecek esere 3 bin TL, üçüncü gelecek esere ise bin TL ödenecek. Yarışmacılardan yarışmaya katacakları fotoğrafları 27 Ekim tarihine kadar teslim etmeleri isteniyor.

Önceki İçerikEfsanelerin Yolu Fotoğraf Sergisi
Sonraki İçerikEn Bilimsel 5 Fotoğraf!
Türkiye’nin ilk özgün dijital fotoğrafçılık kitabı 2004 yılında Erkan Terzi tarafından yazılmış ve Sistem Yayıncılık tarafından yayınlanmıştır. W.Rice University'de stüdyo fotoğrafçılığı ve Harvard University'de dijital fotoğrafçılık eğitimleri almıştır. Atlas dergisinin havasını solumuştur ve şu an aynı zamanda Getty Images fotoğrafçısıdır. Fotoğraf çekmekten ve bu alana destek vermekten hiçbir zaman vazgeçmemiştir.