E-posta gönderimleri için fotoğraf ayarlamalarını nasıl yapacağımızı anlatacağım. Fotoğrafımızı baskı için gönderebilir ya da normal web görünümü için özelliklerini değiştirebiliriz.

Photoshop ile fotoğrafımızı açtıktan sonra Image >> Image Size özelliklerini açın. Eğer baskı için fotoğrafınızı gönderecekseniz; resolution kısmının 300 ppi olması gerekmektedir; bu değeri değiştirmeyin. Genişlik ve yükseklik değerleri ile oynayın; Genişlik değerini 800 piksel olarak belirleyin. Bu durumda yaklaşık baskı boyutunuz 6×4 inch olacaktır. File >> Save As komutunu çalıştırarak JPEG formatında fotoğrafı kaydedin.

Sen de aramıza katıl, fotoğraf dünyasından uzak kalma!

Dosya boyutunuz hala daha yüksek ya da çok daha yüksek çözünürlüklü olarak fotoğrafınızı göndermek istiyorsanız; bu durumda wetransfer gibi web sitelerini kullanabilirsiniz. Ücretsiz 2GB’a kadar gönderim yapabilirsiniz(Ocak 2015 verilerine göre)

Eğer sadece bilgisayar görüntü amaçlı fotoğrafınızın gönderimini yapacaksınız; ppi değerini 72 olarak ayarlayın. Zaten bu değeri değiştirmeniz durumunda width ve height değerleri de otomatik olarak değişecektir. Ardından File >> Save As değerlerini kullanarak JPEG ya da PNG formatında fotoğrafınızı kaydedebilirsiniz.